Інновації в бібліотечній справі: цифровий вектор
17 лютого працівники КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради долучились до проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників закладів загальної середньої освіти Херсонської області, організованих КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Навчально-тренінгова програма «Інновації в бібліотечній справі: цифровий вектор» охопила ряд питань, присвячених завданням сучасних бібліотек, інноваційний шлях розвитку яких забезпечує виконання покладеної на них соціальної місії.Розпочалася робота з виступу Наталії Кацарської, заступника директора з наукової роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, «Цифровізація бібліотечних послуг: еволюція традицій та інновацій. Методичний репортаж», в якому спікерка поділилась дослідженнями про вплив цифрових інновацій на трансформацію сучасних бібліотек, на перетворення їх у науково-інформаційні комплекси інтегрованих соціокультурних функцій.Яким же має бути бібліотекар цифрової епохи і чому він повинен постійно професійно зростати, розповідала Наталія Попова, головний методист Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. У своєму виступі «Цифрові компетентності бібліотекаря: виклики та можливості» головний методист висвітлила інформацію про те, що таке цифрова компетентність та за допомогою яких інструментів її можна визначити, а також зробила огляд різноманітних освітніх платформ, курсів та ресурсів для професійного зростання бібліотечних працівників.
«Шкільна бібліотека в цифрову епоху: як навчити та захистити від інформаційних загроз» - виступ Наталі Дмитрієнко, завідувача сектору «Медіацентр» Херсонської обласної бібліотеки для дітей, був присвячений огляду посібників, шкільних уроків та переліку рекомендованих онлайн-ресурсів, що допомагають бібліотекарям, батькам, педагогам захистити дітей від шкідливої інформації та навчити їх безпечному використанню цифрових технологій. Спікерка приділила увагу рекомендаціям щодо впровадження сучасних методик, які використовують у своїй роботі працівники Бібліотеки імені Дніпрової Чайки.
Завершилася робота експрес-практикумом «Медіамайстерність 4.0: викладання крізь призму штучного інтелекту в Padlet» від Ірини Ковач, заступника директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Що таке інфомедійна грамотність, як електронні технології сприяють пізнавальному розвитку дитини, та яку роль у цьому процесі відведено дорослим, - дізнавались учасники навчально-тренінгової програми. А на прикладі "продуктів" універсальної віртуальної дошки Padlet та її оновлених функцій, які легко втілювати за допомогою ШІ, спікерка продемонструвала присутнім безмежні можливості, приховані у цих застосунках, що безумовно варто використовувати у своїй фаховій діяльності.
Коментарі
Дописати коментар
Дякуємо за Ваш коментар!