Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки – вимога часу

20 березня відбувся обласний онлайн-семінар «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки – вимога часу», організований КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради для працівників бібліотек закладів освіти Херсонської області. Учасниками стали також і бібліотекарі закладів освіти із семи областей України.
Наталія Шамбір, модератор семінару, завідувач навчально-методичної лабораторії дисциплін художньо-естетичного циклу Херсонської академії неперервної освіти, познайомила учасників семінару з програмою виступів, актуалізуючи тему семінару в рамках викликів, які стоять перед сучасними бібліотекарями.
Перший виступ був присвячений презентації програми Всеукраїнського тижня дитячого читання в Херсонській області «Весна надихає: сад читацьких мрій», яку провела Ірина Ковач, заступник директора з наукової роботи Херсонської обласної  бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Численні творчі заходи, літературні ігри, читацькі квести та акції, тематичні майстерки, представлені під час виступу, стануть гарною можливістю залучити дітей до свята читання, а також прикладами інноватики в роботі з дитиною-читачем.
Про промоцію книги і читання в епоху «цифрового» покоління та важливість використання інноваційних підходів та методик  розповідала Наталія Кацарська, заступник директора з організації бібліотечного обслуговування Бібліотеки імені Дніпрової Чайки.
Виступ Ірини Ковач «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки: мультиплікація медіаосвіти в бібліотечній сфері» у форматі медіа-воркшопу спирався на практичний досвід обласної книгозбірні для дітей та детально знайомив учасників семінару із застосунками, які доступні для організації медіа-уроків та виконання практичних завдань бібліотекаря, які він використовує в роботі зі здобувачами освіти.
Головна бібліотекарка відділу обслуговування учнів 5-9 класів Юлія Чернієнко виступила із доповіддю на тему «Бібліотекарі - трендсеттери сучасного покоління», під час якої представила проєкт «Зустрічі без прощань» і роботу літературної студії «Контур», що  наразі відбуваються в оновленому форматі, адаптованому до сучасних викликів. У виступі йшлося про ініціативу, яка об'єднала херсонських школярів із відомими письменницями в рамках серії творчих зустрічей, які стали справжнім вікном у світ літератури та подеколи уроками життя. Також Юлія Чернієнко наголосила на тому, що, як керівниця літературної студії, що наразі працює у форматі онлайн, не лише вчить обдаровану молодь писати вірші та оповідання, але і навчає підлітків самоорганізації, тайм-менджменту та іншим навичкам, необхідним молодим авторам, щоб досягти успіху.
Завершив програму семінару огляд «Сучасні бібліотечні вебресурси – на допомогу бібліотекарям-новаторам», який підготували Ганна Новицька, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу, і Наталія Попова, головний методист Бібліотеки імені Дніпрової Чайки, продемонструвавши колегам жанрове різноманіття методичних  продуктів, які стануть у нагоді для фахового вдосконалення та опанування навичками інноваційної бібліотечної діяльності, провадження інновацій у практику діяльності шкільних бібліотекарів.
Бібліотекарі закладів освіти отримають сертифікати за підсумками своєї участі в семінарі, матеріали усіх спікерів та, звісно ж, нові фахові знання та досвід. 
 
 

Коментарі

Електронна бібліотека