30 вересня 2023

Шкільна бібліотека в умовах викликів воєнного часу

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбувся загальноміський веб-семінар працівників бібліотек закладів загальної середньої освіти "Шкільна бібліотека в умовах викликів воєнного часу", організований управлінням освіти Херсонської міської ради, Херсонським міським центром професійного розвитку педагогічних працівників та Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки. Модерувала захід Вікторія ІЛЬЇНА, директор Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Учасників семінару - працівників бібліотек закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради - привітали зі святом Ірина СТОЙЧЕВА, головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради, і Наталія ПОПОВА, заступниця директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Ключовий виступ за програмою семінару - методичні поради до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2023, який відбудеться під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» 
Ірина СРІБНА, завідувачка відділу бібліотечного прогнозування та інновацій бібліотеки імені Дніпрової Чайки, ознайомила колег із листом Інституту модернізації змісту освіти, підготовленими фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського методичними рекомендаціями, рекомендаційним бібліографічним списком, а також із пропозиціями Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки щодо проведення в рамках Місячника спільних тематичних заходів, інноваційних за формою та адаптованих для проведення онлайн - квести, інтелектуальні батли, лінгвістичні ігри, сторітелінг тощо.

Огляд важливих краєзнавчих та літературних дат у календарі 2024 року запропонувала колегам Ганна НОВИЦЬКА, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. 

Наталія ПОПОВА ознайомила учасників семінару з новою формою державної статистичної звітності бібліотек 80-а-рвк (затверджено наказом Міністерства культури та інформаційної політики України 28 листопада 2022 року № 463, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 січня 2023 р. за № 137/39193), яка включає, зокрема, і відомості про діяльність бібліотек закладів загальної середньої освіти. Пані Наталія акцентувала також увагу колег на ключових пріоритетах та актуальних завданнях бібліотек у найближчій часовій перспективі, в умовах викликів воєнного часу. 

Заключний виступ Ірини СРІБНОЇ "Шкільна бібліотека в освітньому просторі воєнного часу: пропозиції для професійного вдосконалення" був присвячений підготовленій на 2023/2024 навчальний рік програмі фахового навчання, до якої увійшли тренінги та практикуми за темами інформаційної, цифрової та медіа грамотності, а також цілісним курсам та добірці бібліотечних медіауроків і занять з комп'ютерної грамотності, адресованих дітям шкільного віку й диференційованих за класами.

Завершився захід щемним відеопривітанням із Всеукраїнським днем бібліотек від фахівців Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників. 

Щиро дякуємо, шановні педагоги, та навзаєм вітаємо із Днем працівників освіти, який цьогоріч відзначаємо 1 жовтня. Вчителі - це ті, хто формує наше мислення, надає крила мріям і навчає вірити в себе. Спасибі вам за кожен урок, кожну усмішку і кожну невтомну годину, присвячену навчанню. За вашу стійкість і самопожертву, неймовірну винахідливість, з якими ви навчаєте і підтримуєте українських дітей у час війни. 

З Днем вчителя! 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар