Соціально-психологічний та культурно-дозвіллєвий коворкінг для дітей у бібліотечному просторі

19 грудня для працівників бібліотек закладів загальної середньої освіти і публічних бібліотек області було проведено семінар-практикум «Соціально-психологічний та культурно-дозвіллєвий коворкінг для дітей у бібліотечному просторі». Професійний захід був організований управлінням освіти Херсонської міської ради, Херсонським міським центром професійного розвитку педагогічних працівників та Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.
Сучасна шкільна бібліотека, попри основні свої функції та задання інформаційного центру, навіть в дистанційному форматі є комфортним простором для спільної роботи, вдалим місцем для проведення соціальних і освітніх тренінгів, проєктів, місцем зустрічей дітей та дорослих, заради спільної і корисної мети. 
Як поєднати розвиток і дозвілля дітей та ще й сприяти поліпшенню їхнього ментального здоров’я, дізнавались учасники семінару-практикуму. 
Розпочали захід із вітального слова Ірини Стойчевої, головного спеціаліста управління освіти Херсонської міської ради.
Виступ Наталії Дмитрієнко, завідувачки Медіацентру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, був присвячений презентації циклу настільних ігор «Абетка емоцій». Гра призначена для того, щоб розвивати навичку емоційного інтелекту у дітей та підлітків шляхом спілкування та гри. Спікерка поділилась практичними порадами використання інтерактивних елементів під час гри, враженнями та результатами, отриманими на практиці, та продемонструвала присутнім елементи гри.

Ірина Ковач, заступник директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, презентувала низку експрес-вправ «Кольори моєї сили: палітра ментального здоров’я». Темі ментального здоров’я сьогодні присвячено 
багато напрацювань та досліджень, але як на практиці допомогти собі, а вже потім дітям, вихованцям, справлятися з тривогами та хвилюванням, учасники семінару дізнались у форматі експрес-вправ. Прості терапевтичні практики, огляд корисної літератури, запропонований у виступі, стануть у пригоді в різних життєвих ситуаціях.

Читацькі об’єднання, клуби за інтересами, гуртки, робота з обдарованими дітьми завжди посідають особливе місце в діяльності бібліотекаря, що працює з дітьми. Методичні поради, як організувати творчий простір для дітей та підлітків, як об’єднати допитливих і  талановитих підлітків, навіть під час онлайн-зустрічей, надала завідувачка сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, психологиня, керівниця Літературної студії «Контур» Юлія Чернієнко. Під час свого виступу «Клубна робота в бібліотеці – територія розвитку креативності та лідерства дітей» спікерка поділилась власним досвідом і напрацюваннями колег із організації роботи клубних об’єднань та провела майстерку з написання святкової терапевтичної історії «Диво на Різдво».

На завершення зустрічі присутні обговорили теми, піднятті на семінарі, обмінялись враженнями й досвідом. Модераторка семінару 
Наталія Кацарська, заступник директора з наукової роботи, презентувала програму пізнавально-розважальних заходів від Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на зимові канікули та запросила колег до співпраці.

Коментарі

Електронна бібліотека