Суперсили сучасного бібліотекаря: інновації, креатив, творчість без обмежень
10 квітня відбувся залік для учасників тренінгового курсу «Промоція читання та дитячої книги: методики і практики», який був організований згідно з Координаційним планом заходів із професійного розвитку шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради.
Курс був спланований фахівцями КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради спільно з управлінням освіти Херсонської міської ради та КУ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради та передбачав шість щомісячних тренінгів різної тематики. Навчальні заходи передбачали пошук та опанування нових дієвих методів і практик, спрямованих на промоцію книги та читання, зокрема в умовах дистанційної роботи бібліотек.
Розпочався захід з презентації завідувачкою сектору абонемента Юлією Чернієнко новинки – власної розробки гри «Вартові ментального здоров’я. Літературно-мистецький млинок». Ідею такого «млинка» книгозбірня «придбала» минулоріч під час Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив – 2024» у Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» Запорізької ОР. Адаптувавши цю ідею для умов дистанційного проведення заходів, бібліотекарка наповнили її власним змістом. Кожне крило вітряка символізує певний вид мистецтва і містить відповідні до нього арт-терапевтичні завдання та книжкові рекомендації. Присутні бібліотекарі з цікавістю дізнавалися про зміст та реалізацію розробки та були запрошені до співпраці у її практичному використанні.Залік «Суперсили сучасного бібліотекаря: інновації, креатив, творчість без обмежень» розпочався з огляду інтерактивної дошки Padlet, на яку попередньо кожен з учасників тренінгового курсу завантажив звіт про «цікавинки» своєї роботи з промоції читання, які застосовував у роботі зі своїми читачами у цьому навчальному році. А потім по черзі усі курсанти мали змогу розповісти про свою розробку, захід, акцію. Велика кількість віртуальних книжкових виставок, акції читання вголос, тематичні, розважально-пізнавальні заходи з промоції читання, робота літературного гуртка, краєзнавчі медіа-розвідки, буктрейлери, віртуальні екскурсії, сімейні флешмоби читання і багато всього іншого стали яскравим підтвердженням того, що сучасні бібліотекарі готові заради своїх читачів вчитися, завжди відповідати новітнім викликам, бути креативними, творчими, сучасними і незламними.Результатом колективної роботи стала дошка спільних напрацювань на платформі Padlet, доступна до використання усім курсантам тренінгового навчання https://padlet.com/natakacarska/padlet-6ylcu2i3fgjrz93l Залік завершився «врученням» сертифікатів про проходження тренінгового курсу, але пошук нових і дієвих способів популяризації книг та читання для дітей, мабуть, процес безкінечний.
Тож успіхів, натхнення та суперсили усім курсантам! Читання понад усе!
Коментарі
Дописати коментар
Дякуємо за Ваш коментар!