09 червня 2024

Літній відпочинок по-бібліотечному

03 червня 2024 року стартувала VII Всеукраїнська літня онлайн-школа «Освітні ініціативи» - 2024 від КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Літня школа, яка вперше розпочала свою діяльність у 2016 році, проводилася тоді в місті Скадовську на базі ОЗСНВК «Академічна гімназія» Скадовської міської ради. Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки впродовж всіх років є постійним співорганізатором та учасником Літньої школи, презентуючи свої новітні наробки та ділячись досвідом роботи під час виступів наших спікерів та майстер-класів.
Літня школа є форумом для обговорення професійного розвитку, на якому науковці та експерти збираються, щоб обмінятися досвідом з практикуючими педагогами та розглянути прогресивні педагогічні тенденції, актуальні виклики, зарядитися енергією, наповнитися ресурсами та здобути нові інсайти.
В цьому році наша книгозбірня долучилася до діяльності двох напрямків: дошкільної та початкової освіти. 
03 червня в секції «Початкова освіта»  Ірина Ковач, заступник директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, під час методичної майстерні «Безпечний простір дитинства: іскорки ментального здоров'я» не лише поділилася секретами професійних форм роботи з даної проблематики, а й надала практичні поради та вправи щодо покращення власного ментального здоров’я.
Наступного дня спікерка продовжила свою роботу в секції «Дошкільна освіта» в медіа лабораторії «45 ідей як викладати медіаграмотність дітям 3-4 років за чотирма напрямами Базового компонента дошкільної освіти».
Пані Ірина за допомогою практичних вправ показала, як допомогти малечі ідентифікувати оповідача і розказати, як побудована історія, та як пізнавати мову медіа, а ще - як дітям усвідомити механізми ідентифікації з реальними і уявними персонажами.
А вже 7 червня, в заключний день навчання освітян у VII Всеукраїнській літній онлайн-школі «Освітні ініціативи» - 2024, фахівці відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів бібліотеки імені Дніпрової Чайки стали спікерками секції «Початкова освіта» та поінформували учасників щодо діяльності і послуг сучасної бібліотеки.
Зокрема, Наталя Крижановська, завідувачка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, представила стендову презентацію «Формування і розвиток читачів-учнів початкової школи – діапазон бібліотечних ідей і можливостей». Вона поділилася власним досвідом створення й проведення онлайн-заходів, спрямованих на патріотичне виховання, на формування у дітей любові, поваги та відданості своїй країні, її історії, культурі, - на процес, який дуже важливий для молодого покоління сьогодні.
Крім того, наприкінці виступу були анонсовані рекомендації щодо проведення уроків-знайомств з позакласного читання, присвячених сучасним дитячим українським письменникам, чиї твори входять до оновленої програми літературного читання в Новій українській школі.
Альона Ліпкіна, головний бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, реферувала за темою «Інтерактивні медіаіграшки для Нової української школи. Із досвіду створення та практичного використання ігрових мультимедійних ресурсів». 
У її виступі були представлені ігри та інтерактивні віртуальні книжкові виставки, завдяки яким можна привернути увагу школяра до читання, викликати емоційну реакцію та бажання взяти книгу в руки.
Також були представлені практичні поради щодо створення віртуальних медіапродуктів на різноманітних сучасних інтернет-платформах.
Бажаємо усім учасникам заходу успіхів, конструктивної роботи й нових здобутків!

Немає коментарів:

Дописати коментар