Формування читацьких інтересів засобами хмарних технологій

28 жовтня працівники КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради долучились до проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників закладів загальної середньої освіти Херсонської області, організованих КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Навчально-тренінгова програма цього дня включала виступи, які максимально розкрили тему використання хмарних технологій в роботі шкільних бібліотек.
Розпочалася практична робота з виступу Ольги Крижановської, директорки Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки: «Сучасна бібліотека: інновації та трансформації в епоху цифрових технологій. Дайджест досвіду», в якому спікерка поділилася досвідом того, як хмарні технології дозволяють оптимізувати робочі процеси, полегшують доступ до інформації та підвищують ефективність бібліотечної діяльності та наочно продемонструвала приклади застосування хмарних сервісів у роботі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Як сьогодні література для дітей «живе» онлайн та що треба знати керівникам дитячого читання, аби не «заблукати» у великій інформаційній хмарі, розповідала Юлія Чернієнко, головний бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів, письменниця, блогерка. Пані Юлія зробила розбір сучасного читацького контенту, короткі огляди різноманітних ресурсів: сайтів, блогів, відеоканалів, сторінок у соціальних мережах популярних книжкових блогерів, які  обов'язково стануть у пригоді шкільним бібліотекарям і їхнім читачам.
«Від читання до лідерства: формування навичок ХХІ століття шляхом залучення дітей до бібліотечних програм та акцій» - назва виступу Наталії Кацарської, заступника директора з наукової роботи  бібліотеки імені Дніпрової Чайки. Виступ був присвячений Програмі  літніх читань 2024 року, реалізованій працівниками сектора абонемента. З метою популяризації читання дітей та підлітків було залучено до різноманітних інтерактивних заходів з особистісного розвитку, які проводились у онлайн форматі, зокрема і з використанням хмарних технологій.

Завідувачка сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки Альона Ліпкіна присвятила свій виступ інтерактивним розробкам для читачів - учнів НУШ, розповіла про досвід та практики використання мультимедійних бібліотечних ресурсів у роботі з наймолодшими читачами.
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Змінювати життя на краще!

Дитяча література під тиском

ДСТУ 7448:2013