23 листопада 2017

Практикум у "Школі каталогізатора"

23 листопада 2017 року в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулось друге заняття за програмою «Школи каталогізатора», на якому розглядались питання впровадження УДК в роботу шкільної бібліотеки.
На занятті були присутні колеги з навчальних закладів: гімназії №1, НВК №15,  ЗОШ № 57, 26, 35, 36, 44, 45, 46, 53, 54, 55, ЦОМ, ФТЛ, а також Школи гуманітарної праці.
Завідуюча відділом бібліотечного прогнозування та інновацій презентувала нові видання Книжкової палати України, а саме - «Таблицю зіставлення індексів УДК і ББК» і «Таблицю зіставлення індексів ББК і УДК»; розглядались спірні питання систематизації за УДК і були прийняті методичні рішення, для того щоб в усіх школах міста була однакова система індексування документів. 
У практичній частині заняття бібліотекарі самостійно визначали індекси УДК на літературно-художні видання та літературу з  психології. 
Учасники навчання отримали "домашні завдання", серед яких - подальше самостійне вивчення методики індексування за УДК.
Наступне заняття «Школи каталогізатора» відбудеться 21 грудня 2017 року о 9.30 в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки.

21 листопада 2017

Освідчення в любові рідному краю

Сьогодні відбулись фінальні змагання обласного інтелектуального турніру "Ігри патріотів Херсонщини" і церемонія нагородження кращих знавців нашого краю, а також переможців обласних етапів двох всеукраїнських конкурсів - "Творчі канікули" і "Рідна країна - безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!", що отримала назву 💗Херсонщину".
Переможці отримали дипломи, книжкові подарунки, а юні художники, що змагались у знанні правил поводження на вулицях - ще й патріотичні флайтери та фломастери від Фонду Миколи Томенка і видання з безпеки руху - від дорожньої поліції.
Подяки організаторів і сертифікати на отримання книжкових добірок були вручені і бібліотекарям, читачі яких посіли перші місця в обласному турнірі: Ларисі Ейсман (бібліотека Херсонської гімназії №20), Світлані Стрельчук (бібліотека Каховської гімназії) і Марина Карпенко (бібліотека Херсонської гімназії №3), колективам бібліотек для дітей, що виявили найбільшу активність у розгортанні змагань, запропонували найцікавіший формат для проведення районних турів: Каховська РДБ (керівник Вікторія Пенезова), Новокаховська МДБ (Валентина Карпенко), Скадовська ЦДБ (Тамара Чигринова), а також Світлана Ярова, завідувач філії з обслуговування дітей Голопристанської ЦРБ, і Лідія Бугайова, бібліотекар з обслуговування дітей Чаплинської ЦБ. 
Вітаємо, шановні колеги, і бажаємо успіхів у підтримці дитячого читання, залученні школярів до вивчення рідного краю та у роботі з національно-патріотичного виховання юних херсонців.
Публікація про фінал Турніру на сайті Міністерства культури України:
http://195.78.68.75/mcu/control/publish/article?art_id=245306532
Відеорепортаж від телеканалу Скіфія": https://www.youtube.com/watch?v=00uJyBPxPOU

18 листопада 2017

Новий дарунок від видавництва "Грані-Т"

Видавництво "Грані-Т" вже не вперше передає бібліотекам України безоплатно добірки своїх книжок. Книгозбірні Херсонщини, що обслуговують дітей, досі із вдячністю згадують подарунок, отриманий у грудні 2013 року.
18 листопада, напередодні Всесвітнього дня дитини, з Києва до Херсона прибув новий книжковий вантаж:  176 назв дитячих книг - 10,3 тисячі примірників!
Чудовий книжковий подарунок розвантажували сьогодні на "суботнику" і працівники бібліотеки для дітей, і наші помічники-волонтери.
 
Особлива подяка тим людям і організаціям, які допомогли бібліотеці імені Дніпрової Чайки із вирішенням складного завдання: завантаження кількох тонн книжкового вантажу в Києві і перевезенням його до Херсону, та ще й із розвантаженням у бібліотечне книгосховище, а це: 
- Бізнес-асоціація "Ми - херсонці", зокрема Андрій Ткаченко,
- Херсонський Автомайдан і його координатор Сергій Обідець,
- Клуб історичної реконструкції "Лицарі великого степу", 
- Олександр Базилєв.
Отримані  в дарунок книжки - а це переважно твори сучасних українських письменників та нові видання української класики - будуть читати не лише в бібліотеці імені Дніпрової Чайки, а й у всіх дитячих бібліотеках Херсонської області, а також у публічних та шкільних бібліотеках, які відзначаються активністю в залученні дітей і підлітків до читання. 

17 листопада 2017

«Журнали й газети – малятам планети»

16 листопада завідувач бібліотеки Херсонської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 52 Ірина Валентинівна Безручко провела майстер-клас  для шкільних бібліотекарів ЗНЗ Дніпровського району, на якому представила медіа-урок для учнів 2 класу «Журнали й газети – малятам планети».  
На незвичайному за своєю формою уроці (гра-мандрівка) були присутні колеги з ЦОМ, ФТЛ, ЗОШ № 21, 18, 48, 53, а також фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки: завідувач інформаційно-бібліографічного відділу А.І. Новицька (координатор проекту) і завідувач відділу бібліотечного прогнозування та інновацій О.В. Давида.


Нагадаємо, що цей урок був розроблений в рамках корпоративного проекту «Основи медіаосвіти: бібліотечна складова» бібліотекарями ЗОШ №52  Іриною Валентинівною Безручко та Наталею Леонідівною Сікачовою, тобто урок проводився у авторському виконанні.
Під час заняття учні на уявному потязі «відвідали» віртуальну країну ПЕРІОДИКУ,  ознайомились із дитячими журналами й газетами, розглянули поняття «рубрика», навчились самостійно працювати з газетами і журналами. 
Незвичайними були й зупинки "потяга": станції «Газета», «Журнал»,  зупинки «Дослідницька», «Електронні видання», станція «Ігрова».
До проведення бібліотечного уроку Ірина Валентинівна залучила волонтерів шкільної бібліотеки - учнів старших класів, які допомагали дітлахам не заплутатись у вирі нової інформації, показували на прикладах, як знайти потрібний журнал або газету, де знаходяться рубрики, номер, рік видання.
На згадку про подорож діти отримали закладки-пам’ятки «Як читати журнал і газету», на яких, окрім порад, були представлені інтернет-адреси дитячих періодичних видань, - для продовження мандрівки Країною Періодики вже вдома, разом з батьками.

***
По завершенні медіауроку бібліотечні працівники знайомились із досвідом роботи шкільної бібліотеки-бази та обмінялись враженнями від заняття.
Наступний подібний фаховий захід відбудеться вже у січні – на базі однієї зі шкільних бібліотек Корабельного району м. Херсон. 
Тож, за традицією :),  запрошуємо й інших колег-бібліотекарів активно використовувати у своїй роботі ресурси проекту «Основи медіаосвіти: бібліотечна складова», опубліковані у його блозі: http://gorodmedia.blogspot.com/

08 листопада 2017

Професійне навчання

7 листопада в бібліотеці імені Дніпрової Чайки працювала група учасників курсів підвищення кваліфікації - працівників шкільних бібліотек Херсонської області, що навчаються саме зараз у Херсонській академії неперервної освіти. 
Під час професійної екскурсії колегши ознайомились з основними напрямками діяльності та найважливішими проектами обласної дитячої книгозбірні.

03 листопада 2017

Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Херсоні

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек завершився, тож 2 листопада працівники книгозбірень загальноосвітніх навчальних закладів зібрались разом у Херсонській обласній бібліотеці для дітей, щоб підбити підсумки цієї масштабної акції, обмінятись враженнями від її проведення та досвідом роботи щодо впливу бібліотечними засобами на формування здорового способу життя нової генерації українців. Саме таким було гасло цьогорічного Місячника в Україні: "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя".

01 листопада 2017

"Виховання читача нового покоління"

31 жовтня у обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбувся семінар-практикум для педагогічного колективу НВК "Школа гуманітарної праці" Херсонської обласної ради.
Такі зустрічі у час шкільних канікул вже стали традиційними, а їхню тематику визначає завжди стрижнева проблема - дитяче читання.
Цього разу темою навчання визначили "Виховання читача нового покоління: з практики роботи педагогів та бібліотекарів" (завантажити програму). Адже, як відзначив у вступному слові Артем Олександрович Кияновський, директор "Школи гуманітарної праці", сучасна дитина потребує нових підходів, інших засобів для заохочення до читання.