07 червня 2023

Всеукраїнська літня онлайн-школа "Освітні ініціативи" - 2023

5 червня розпочала роботу Всеукраїнська літня онлайн-школа «Освітні ініціативи» – 2023, організована КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради для педагогів дошкільної, початкової освіти, керівників ЗЗСО, педагогів інклюзивної освіти. Одним із співорганізаторів Літньої школи традиційно стала Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки. До участі в роботі однієї із секцій заходу - "Початкова школа" - у якості спікерів були запрошені і провідні фахівці бібліотеки, аби поділитися досвідом з питань розвитку критичного мислення в умовах війни та використання ігрових мультимедійних ресурсів у роботі з дітьми молодшого шкільного віку. 

Секція "Початкова школа" - на сайті Літньої школи: https://cutt.ly/jwerQDKV

У програму першого дня Літньої школи організатори включили виступ завідувачки відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Наталії Крижановської за темою «Сучасна бібліотека пропонує: гейміфікація, інтерактивність, нові технології в роботі з дітьми молодшого шкільного віку». 

Питання, що знайшли висвітлення у виступі:

  • нові форми навчально-пізнавальної діяльності;
  • сучасні техніки і технології для створення середовища інтегрованого навчання;
  • різноманітні віртуально-мультимедійні засоби промоції читання. 

Наталія Миколаївна розкрила ці питання на конкретних прикладах власних авторських проєктів  інтерактивних ігор та розваг, як от: еко-пінг-понг «Живи без шкоди для природи», літературний футбол «Спортивні змагання з дружнього читання»,  літературний онлайн-квест «Королівство книжкових скарбів», математичний морський бій та інформаційне сафарі «Прочитай – знайди відгадки на усі складні загадки». 

У її виступі також було презентовано інформаційний кейс «Нові автори в програмі Нової української школи», який містить відеоролики із добірками освітніх проєктів та сайтів про книги, біографію і розробки уроків за творчістю певного сучасного автора, що включена до оновленої програми літературного читання в початковій школі. 

6 червня розпочала роботу з освітянами Ірина Ковач, завідувачка Медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, сертифікований тренер з медіаосвіти, співавторка навчально-методичних посібників «45 ідей як викладати медіа грамотність дітям 3-4 років» та «Медіаосвіта в огні. Методичні рекомендації для вчителів курсу «Громадянська освіта»/Історія». Тема її виступу: «Медіаграмотність у початковій школі, або Як навчати дітей молодшого шкільного віку критичному мисленню в умовах війни». 

Спікерка запропонувала учасникам заходу приклади вправ та ігор з медіаосвіти за напрямками:

  • SOFT SKILS для розвитку дитини: емоційний інтелект, комунікація та медіа- грамотність;
  • основи гейміфікації: методики і технології проведення ігор із медіа-грамотності. Методичні «родзинки» онлайн-уроків з медіа грамотності;
  • художня форма, як інструмент розвитку навичок критичного оцінювання медіаповідомлень в умовах війни. 

Головний бібліотекар з масової роботи відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Альона Ліпкіна запропонувала учасникам Літньої школи виступ за темою «Інтерактивні медіаіграшки  для Нової української школи. Із досвіду створення та практичного використання ігрових мультимедійних ресурсів», в якому були презентовані офлайнові та онлайнові ігрові технології, які можна використати вчителю початкових класів на уроках та позакласній роботі, отримали консультації щодо створення власних ігор на представлених платформах. 


Зокрема,  медіаіграшки, створені у різних форматах на базі PowerPoint: етнобатл «На майдані Пан та Пані» , патріотична панорама «Велична і свята, моя ти Україно!», літературна гра «Казкові миші не для тиші»; бібліобінго «З торбинки дядечка Запитайлика», абетковий мікс «Від А до Я - читання щодня». 

Також було презентовано ігрову віртуальна книжкову виставку «На гостини до пані Марини» та надані практичні поради щодо створення віртуальних медіапродуктів на платформі Genially.

Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки радо співпрацює з Херсонською  академією неперервної освіти, як в організації спільних навчальних програм для бібліотечних працівників, так і в заходах підвищення кваліфікації педагогічних працівників, і обласних, і, як цього разу - всеукраїнських. Адже виховання дітей та підтримка їх у здобутті освіти - то є наша  спільна справа. 

Немає коментарів:

Дописати коментар